Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Diş Eti Şekillendirmeleri

Diş Eti Şekillendirmeleri

Diş Eti Şekillendirme Estetiği

Diş eti şekillendirmeleri uzman bir periodontolog tarafından yapılmaktadır. İşlemden önce periodontolog hekim tanı teşhis yapar. Daha sonra tedavi planlaması yapılır. Tedaviye geçilmeden önce diş temizleme işlemleri yapılır. Diş etlerinde sızı hissedilmemesi için önlem olarak lokal anestezi yapılabilir. Diş etleri üzerine diş eti kılıfları yerleştirilebilir. Bu kılıflar 10 gün süre ile kalabilir. Kılıflar hastaya rahat ettirmek ve dokuları korumak için önemli rol oynarlar.  Tedavi sonrası ağrılar oluştuysa ağrıyı dindirmek ve önlemek için gargara kullanılabilir.

Diş Eti Cerrahisi Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

Diş eti cerrahileri diş etini, dişi veya diş etine yakın yumuşak dokularının tedavilerini kapsayan bir bölümdür. Bu işlemler diş hekimi tarafından uygun görüldüğü takdirde yapılmaktadır. İşlemleri genellikle uzman bir periodontoloji hekimi yapar. Tedavi seçeneklerinde birçok yöntem vardır.

Gummy Smile Nedir?

Gummy Smile diş etlerini ilgilendiren bir husustur. Gülümsediğinizde diş etleriniz olduğundan daha fazla mı görünüyor? Cevabınız evet ise o halde Gummy Smile’a sahipsiniz demektir. Bunun sebepleri arasında tansiyon, böbrek rahatsızlıkları veya uzun süre ilaç kullanımı gösterilebilir. Estetik açıdan görünüm bozukluğu genellikle ön dişlerde görünür. Bu sorunların ön tarafta olması kişide güven duygusunun eksilmesine yol açabilir.

Gingivektomi veya Gingivoplasti Nedir?

Gingivektomi diş etlerinde kesilme anlamına gelir. Diş etlerinde fazlalık gelen yerlerin kesilmesi ile uygulama yapılır. Tedavi seçenekleri olarak lazer uygulamaları yapılabilir. Yapılan işlemlerin ardından iyileşme süresi minimum düzeyde gerçekleşir. Bu uygulama da dişlerin boylarının uzatılması, dişlerde düzgün bir simetri sağlanması da yapılabilmektedir.

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Gingivektomi işlemi uygulanmadan önce dişler üzerinde bir temizleme işlemi yapılır. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra dişlere lokal anestezi ile uyuşturulma işlemi yapılır. Dişler uyuştuktan sonra neşter veya lazer yöntemi ile diş etlerindeki fazlalıklar alınır. Diş eti şekillendirilmesi yapıldıktan sonra 5 günlük kalması gereken macun konulur.

Diş Eti Şekillendirilmesinin Olumlu veya Olumsuz Yönleri Var Mıdır?

Diş eti şekillendirmelerinin risk oranı oldukça azdır. Risk oranın olduğu durumlar ise fazla miktarda diş eti şekillendirilmesi yapıldığında iyileşme sürecinin uzaması olarak geri dönüşüm beklenilebilir.

Diş Eti Şekillendirilmelerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. İşlem sonrası kanama yaşanabilir.
  2. İşlemden sonra dişlerinizin hassasiyetini uyarabilecek sıcak ve soğuk yiyeceklerden kaçınmalısınız.
  3. Hekiminiz ilaç verdiyse mutlaka aksatmadan kullanmalısınız.
  4. Diş etlerinizin iyileşmesi 3 haftayı bulabilir.