Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Koronavirüs Var, Ancak Diş Tedavim Ertelenemeyecek Kadar Önemli...

Koronavirüs Var, Ancak Diş Tedavim Ertelenemeyecek Kadar Önemli...

Koronavirüs salgını sürecinde kişisel bakımınızı daha çok artırın!

Tüm dünyada büyük bir hızla yayılan ve yayılmaya devam eden koronavirüsün; ağız, burun ve göz yoluyla bulaştığını artık hepimiz biliyoruz. Öncelikli olarak, bu süreçte; kişisel bakımı artırmak ve devletin uygulayacağı karantina kurallarına uyum sağlayabilmek çok önemli bir husus. Peki, bu süreçte ağız bakımı nasıl olmalı? Yaptırmamız gereken ve yarım kalan diş tedavilerimiz için nasıl bir yol izlemeliyiz? Detayları sizler için aşağıda paylaştık.

Koronavirüs salgınında ağız ve diş bakımının önemi nedir?

Ağız ve diş sağlığına gösterilen özen, bu süreçte maksimum seviyeye çıkarılmalıdır. Günde 2 kez, en az 2 dakika boyunca dişlerin tüm yüzeyleri dikkatle fırçalanmalı, ara yüz temizliği için fırçalama yapmadan önce mutlaka 1 defa diş ipi veya ağız duşu uygulaması yapılmalıdır. Tuzlu su ile yapacağınız ağız ve boğaz gargarası da diş eti sorunlarınızı hafifleterek, bu sorunlarınıza karşı etkili bir koruma sağlar. Ancak yüksek tansiyonu bulunan kişilerin; tuzlu su yerine, ağız bakım suyu tercih etmesini tavsiye ediyoruz. Alacağınız bu tedbirler; hem rutinde diş ve diş eti hastalıklarından korunmanıza yardımcı olurken, hem de koronavirüsün en önemli yayılım yollarından biri olan ağız bölgesinin, virüslere açık bir kanal olmasının önüne geçer.

Koronavirüs salgını sürecinde diş tedavisine nasıl devam edilmelidir?

Bu süreçte; tamamlanması elzem olmayan diş tedavileri, mümkün olabildiği kadar ertelenmelidir. Fakat, ağrıya neden olan bir diş ya da bir işlemi yaptırma sürecine başlanmış ve devam edilmesi gereken bir tedavi söz konusu ise işleminiz diş hekimlerimiz tarafından en güvenilir ve hızlı şekilde tamamlanmaktadır.

Hastanelerimize geldiğiniz süreçte; ayrı bir kat ve bekleme salonuna alınırsınız. Buradaki en hassas olduğumuz nokta; sizi, sosyal mesafeye göre konumlandırmak ve farklı kişilerle temas etmeyeceğinizden emin olduğumuz muayene odalarına almaktır. Randevu saat aralıklarımızı bu doğrultuda, yoğunluğa neden olmayacak şekilde organize ediyoruz. Kliniklerimizi havalandırdığımız ve tedavi ünitelerimizi sterilizasyon kurallarına göre dezenfekte ettiğimiz için bu konuda herhangi bir kaygınız olmaması gerektiğini ise ayrıca belirtmek istiyoruz.