Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Uzm. Dr. Firuze Selin Postalcı

Firuze Selin Postalcı

2001 yılında Ege Üniversitesi'nde diş hekimliği eğitimini, 2007 yılında Gazi Üniversitesi'nde Pedodonti doktorasını tamamladı.Yapmış olduğu ‘Orofasiyal kas disfonksiyonu bulunan engelli çocuklarda Castillo-Morales apareyinin kullanımının sosyal yeterlilik üzerine etkisi’ isimli doktora çalışması ile kullanılan aparey sonucu engelli çocukların çene ve yüz kaslarındaki gelişme ile beslenme, yutkunma,dudak kapanışı,dil ve kontrolsüz salya akışı parametrelerinin olumlu yönde değişimi belirlenmiştir . 2007-2015 yılları arasında Dentistanbul Diş Hastanesi'nde Pedodonti Uzmanı olarak çalıştı.2017 yılından bu yana Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Mecidiyeköy yerleşkesinde pedodonti uzmanı olarak çalışmaktadır.

EĞİTİM

2001 Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Lisans

2017 Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Doktora

YABANCI DİL

İngilizce

UZMANLIK VE TIBBİ İLGİ ALANLARI

Travmalar

Engelli Çocuklarda Diş Tedavileri

KURS KATILIMLARI KURUM ÜYELİKLERİ

2003 Türk Pedodonti Derneği 13. Ulusal Kongresi 

2005 Türk Pedodonti Derneği 14. Ulusal Kongresi 

2007-Türk Pedodonti Derneği 15. Ulusal Kongresi 

2007-Türk Pedodonti Derneği 7. Ulusal Sempozyumu 

-Özdemir R, Postalcı S, Tulunoğlu Ö. Güncel Estetik Restoratif Materyallerin ve Bir Cam Seramiğin Yüzey Pürüzlülüğünün Karşılaştırılması (Sözlü Sunum) 

-Özdemir R,Postalcı S,Tulunoğlu Ö. Güncel Estetik Restoratif Materyallerin ve Bir Cam Seramiğin Su Emilimi ve Çözünürlük Değerlerinin Karşılaştırılması(Sözlü Sunum) 

-Alaçam A,Postalcı S, Yükselen Aİ, Bayhan P. Orofasiyal Kas Disfonksiyonlu Çocuklarda Castillo-Morales Palatal Plak Tedavisinin Sosyal Kabul Üzerine Etkisi (Poster Sunumu

BİLİMSEL VE MESLEKİ KURULUŞLARA ÜYELİKLER

Türk Pedodonti Derneği

Türk Diş Hekimleri Birliği

İstanbul Diş Hekimleri Odası