Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

Randevu Al

Lütfen randevu almak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Randevunuzun onaylanması için verdiğiniz bilgiler üzerinden size dönüş yapılacaktır

Randevu Talebiniz Başarıyla Oluşturulmuştur.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Dr. Öğr. Üyesi Merve Şakır

Merve Şakır

1990 yılında Aydın’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu. Diş Hekimliğinde Uzmanlık sınavını 2014 Nisan’da kazanarak Marmara Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi bölümünde uzmanlık eğitimi almaya hak kazandı. 2017 yılında “Maksiller 1. ve 2. Molar Dişlerin Periapikal Sağlığı ve Maksiller Sinüslerdeki Mukozal Kalınlaşma Üzerine Etkisinin Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi ile Retrospektif Olarak İncelenmesi” başlıklı uzmanlık tezini sunarak başarılı bir şekilde uzmanlık eğitimini tamamladı. 2017 Aralık ayından beri İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Eğitim ve Uzmanlık Alanları

Lisans, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2008-2013
Uzmanlık Eğitimi, Araştırma Görevlisi, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı, 2014-2017
Dr. Öğretim Üyesi, İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı, 2017-

 

Yabancı Dil

İngilizce

Uzmanlık ve Tıbbi İlgi Alanları

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
Ağız Hastalıkları
Çene Kistleri ve Tümörleri

Maksiller Sinüs Hastalıkları ve Görüntüleme Yöntemleri

Yayınlar

  1. Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler
  1. Donmez M, Okumuş O, Pekiner FN. Cone Beam Computed Tomographic Evaluation of Styloid Process: A Retrospective Study of 1000 Patients. European Journal of Dentistry 2017; 11(2): 210-5. 7.2.2.
  2. Okumuş O, Donmez M, Pekiner FN. Ultrasonographic Appearances of Cervical Lymph Nodes in Healthy Turkish Adults Subpopulation: Preliminary Study. The Open Dentistry Journal 2017; 11 (Supp.-1): 404- 12.

 

  1. Uluslarası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler

B1. Dönmez M, Erçalık Yalçınkaya Ş. Orofarenks ve Yumuşak Damaktaki Hemanjiyom: Olgu Sunumu. Türk Dişhekimleri Birliği 21. Uluslarası Dişhekimliği Kongresi, İstanbul, 2015.

B2. Dönmez M, Okumuş Ö, Namdar Pekiner F. Cone beam computed tomographic evaluation of styloid process: A resrospective study of 1000 patients. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 1. Uluslarası Katılımlı Kongresi, İzmir, 2015.

B3. Okumuş Ö, Dönmez M, Namdar Pekiner F. Ultrasonographic appearances of cervical lymph nodes in healthy turkish adults. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 1. Uluslarası Katılımlı Kongresi, İzmir, 2015.

B4. Dönmez M, Namdar Pekiner F, Borahan M.O. Bilateral elongated styloid process: Report of three cases. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 1. Uluslarası Katılımlı Kongresi, İzmir, 2015.

B5. Kalkan S, Şakır M, Nasuh Kolsuz N, Nihan Aksakallı N, Erçalık Yalçınkaya  Ş. Dentıgeröz Kisti Taklit Eden GlandüLer Odontojenik Kist: Vaka Sunumu, Türk Dişhekimleri Birliği 22. Uluslarası Dişhekimliği Kongresi, İzmir, 2016.

B6. Şakır M, Kalkan S, Dumlu A ,Dergin G, Olgaç Mandibula Anterior Bölgede Keratokistik Odontojenik Tümör: Bir Olgu Bildirimi Türk Dişhekimleri Birliği 22. Uluslarası Dişhekimliği Kongresi, İzmir, 2016.

B7. Ercalik Yalcinkaya S, Sakir M. CBCT Analysis of Incidental Maxillary Sinus Alterations in Dental Patients. European Congress of Dentomaxillofacial Radiology, Cardiff, 2016.

B8. Kalkan S, Şakır M, Dumlu A. Bir Grup Türk Popülasyonunda Gömük Dişlerin Dağılımı: Retrospektif Bir Çalışma. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B9. Şakır M, Akdoğan E. T, Erçalık Yalçınkaya Ş. Ossifiye Fibroma: Vaka Raporu. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B10. Şakır M, Bozkurt A, Erçalık Yalçınkaya Ş. Yumuşak Doku Kalsifikasyonlarının Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Kullanılarak Yaygınlığının Değerlendirilmesi. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B11. Şakır M, Çayalan B, Erçalık Yalçınkaya Ş. İdiyopatik Osteoskleroz Prevalansının Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi İle Değerlendirilmesi. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B12. Gümrü B, İdman E, Şakır M, Karagözoğlu H, Olgaç V. Büyük Kompleks Odontoma: Olgu Sunumu Ve Literatür Derlemesi. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B13. Şakır M, Polat Akmansoy B, Erçalık Yalçınkaya Ş. Maksiller Molar Dişlerde Radyolojik Ve Klinik Olarak Çürük Değerlendirilmesi. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B14. Şakır M, Akdoğan E. T, Dumlu A, Erçalık Yalçınkaya Ş. Maksilla Anteriorda Daire Şeklinde Kompound Odontoma: Vaka Raporu. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B15. Şakır M, Kalkan S, Dumlu A. Maksiller sinus septa prevalansinin konik isinli bilgisayarli tomografi ile değerlendirilmesi. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal ve Radyoloji Derneği 6. Ulusal ve 2. Uluslarası Kongresi ve 7. Bilimsel Toplantısı, Eskişehir, 2017.

B16. Şakır M, Erçalık Yalçınkaya Ş.Maksiller Posterior Dişlerin ve Maksiller Sinüsün Topografik Analizi, TDB 23. Uluslarası Dişhekimliği Kongresi, İstanbul, 2017.

B17.  Şakır M, Abbasgholızadeh S,Garip H, Erçalık Yalçınkaya Ş. Odontojen Keratokist : Olgu Sunumu. TDB 23. Uluslarası Dişhekimliği Kongresi, İstanbul, 2017.

 

  1. Ulusal dergilerde yayımlanan makaleler

D1. Dönmez M, Namdar Pekiner F, Borahan M.O, Bilateral stiloid elongasyonu: 3 olgu sunumu, Dental Klinik Derg, 2015, 56-59.

 

D2. Polat Akmansoy, B, Namdar Pekiner, F,  Dönmez Şakır M, Alatlı, C . "Oral Skuamöz Hücreli Karsinom: 3 Olgu Sunumu Ve Literatür Derlemesi". Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi, 2018; 28 (2): 239-244. 

 

Kurum Üyelikleri

Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği

European Academy of Dentomaxillofacial Radiology

Eğitim

Makale ve Yayınları

Kurs, Kongre ve Sempozyum Katılımları