Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

Randevu Al

Lütfen randevu almak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Randevunuzun onaylanması için verdiğiniz bilgiler üzerinden size dönüş yapılacaktır

Randevu Talebiniz Başarıyla Oluşturulmuştur.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Box Teknik

Box Teknik

Box (Kutu) Tekniği Nedir?

Çene kemiklerinde erime olan hastalarda, implant yapılmasına imkan veren bir uygulamadır. Bu teknikte özel hazır kemik materyalleri ve poly D, L-lactic acid (PDLLA) kullanılır. Çene kemiğinin eriyen bölümlerinde kendi kendine yok olan materyallerle duvar oluşturularak içi kemik tozlarıyla doldurulur. Böylelikle ikinci bir ameliyatla çıkarılmalarına gerek kalmadan ve uygun süre sonunda implant yapılabilecek kemik oluşmuş olur.

Box Tekniği Tedavi Süresi Ne Kadardır?

İmplant uygulamasından önce 4-6 ay kadar kemik oluşumu için beklenmektedir. İmplant uygulaması için çok az kemik var ise, implantlar aynı seansta yerleştirilir. İmplantların yerleştirilemediği durumlarda implant kemik oluşumunu takiben yerleştirilir. Yaklaşık olarak 2 ay bekleme sürecinden sonra protezler yapılır.

Çene Kemiği Erimesi Olan Bölgeye Neler Yapılabilir?

Öncelikle diş etinde herhangi bir rahatsızlık, enfeksiyon varsa bu tedavi edilmeli ve yok edilmeye çalışılmalıdır. Dişlerde bir eksiklik, yanlış uygulanmış dolgu ya da çürük varsa bunlar kontrol edilerek iyileştirme yapılmalıdır. .

İmplant diş için yeterli kemik yüksekliğine ve kalınlığına sahip değil ise, kemik hacmini artırmak için ileri İmplant Cerrahi işlemlerine ihtiyaç duyulur..

 

Üst Çenede;

 

  • İşlemleri - Kemik Hacmini Arttırma Yöntemler
  • Sinüs Lifting ( Kapalı Sinüs Lifting, Açık Sinüs Lifting )
  • Yönlendirilmiş Kemik Oluşturma ( Kemik Grefti, Dişkemik Tozu ) veya Sentetik Blok Kemik Parçaları İle Kemik Oluşturma)
  • Blok Kemik Grefti, İmplant Kemik Nakli ( Hastanın Kendi Çene Kemiğinden Parça Kemik Alınarak Nakli İşlemi )
  • Bone Spreading - Bon E Splitting ( Kemiği Ayırarak, Kemiği Genişletme İşlemi )
  • Alveoler Distraction ( Özel Aparatlar Yardımıyla, Kemiğin Belirli Bir Süre İçerisinde Uzatılması )
  • Çekim Boşluğunun Greftlenmesi

 

Alt Çenede;

Alt Çene Sinirinin Yana Kaydırılarak İmplant Uygulanması, Yönlendirilmiş Kemik Oluşturma Teknikleri, Blok Kemik Grefti - İmplant Kemik Nakli ( Çene Kemik Nakli, Otojen Kemik Grefti ), Bone Spreading- Bone Splitting ( Kemik Genişletme ), Alveoler Distarction, Çekim Boşluğunun Greftlenmesi