Randevu Al
Hemen Ara
Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Mesajınız Gönderilmiştir, Teşekkür Ederiz.
Lütfen Tüm Alanları Eksiksiz Doldurunuz.
İLETİŞİM FORMU

Bonding Yöntemi ile Dişlere Yarım Saat İçerisinde Sağlıklı Çözüm!

Bonding Yöntemi ile Dişlere Yarım Saat İçerisinde Sağlıklı Çözüm!

Bonding yöntemi ile dişlere yarım saat içerisinde sağlıklı çözüm!

Hem hastaların hem diş hekimlerinin yüzünü güldüren bonding uygulaması, son dönemin en gözde diş tedavi yöntemlerinden. Hasta ile hekime zamandan tasarruf sağlayan ve koruyucu bir tedavi yöntemi olan bonding; çoğunlukla dişler arasındaki boşlukları kapatmak, diş çürük veya kırıklarını onarmak, renkleşmiş dişlerini görünümünü düzeltmek için kullanılır. Bonding tedavisinde dişler, kompozit malzemelerin kullanımıyla estetik ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Dişlerin boylarını değiştirmek için de kullanılan bu uygulamayla; erken yaşlarda travmaya bağlı meydana gelen diş kırılması gibi durumlarda, porselen uygulaması yapılamadığında hastaya avantaj sağlanmaktadır. Bonding, yaklaşık yarım saat içerisinde tamamlanan bir tedavi yöntemidir. Bonding tedavisi uygulanan bir diş, 8-10 yıl kadar kullanılabilir.

Bonding hangi durumlarda tercih edilmeli?

  • Dişlerde aralık olduğu durumlarda
  • Dişlerin kısa olduğu durumlarda dişlerin boyunu uzatmada
  • Diş çürüklerinin onarımında
  • Diş renkleşmelerinde dişlerin rengini düzeltme veya beyazlatmada
  • Diş yüzeyindeki aşınmaların tedavisinde
  • Kırık onarımlarında
  • Geride kalan bir dişin öne çekilmesi gerektiğinde
  • Zaman kısıtlaması olan durumlarda

rahatlıkla tercih edilebilir.

Bonding tedavisinde dişler kesilir mi?

Bonding uygulamasının en büyük özelliği dişlerin kesilmesine gerek kalınmamasıdır. Dişlere bu yöntem ile şekil verilirken, herhangi bir kesme işlemine ihtiyaç duyulmaz. Özellikle; dişlerinde aralık olan kişilerde yan dişlerin kesilmesine gerek kalmadan bu aralık bonding ile kapatılabilmektedir.

Bonding yönteminin diğer avantajları nelerdir?

Bonding uygulaması, koruyucu diş hekimliğinde sıkça tercih edilen yöntemlerden birisidir. Yarım saat gibi kısa bir sürede hastayı diş sağlığına kavuşturup, dişleri estetik olarak da güzel bir görünüm sağlayabilmektedir. Hastaya zamandan tasarruf sağlaması ve dişlerin kesilmemesine gerek kalmaması dışında, anestesiz uygulanan bir yöntemdir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Daha ekonomiktir. Tek seanslık bir işlemdir. Kırık dişlerin restore edilmesinde kolaylık sağlar. Rengi iyi olmayan dişlerde hastalara avantaj sağlar. En az diş kaybı bonding tedavisinde gerçekleşir. Bonfing uygulaması, hastaya estetik bir gülüş kazandırabilir.

Bonding uygulamasından sonra hasta nelere dikkat etmelidir?

Bonding uygulaması sonrasında da her zaman olduğu gibi hasta, ağız ve diş sağlığını aksatmamalıdır. Sert gıdalardan kaçınmak, tırnak yeme ve kalem ısırma gibi alışkanlıklardan vazgeçmek, ağız ve diş bakımına özen göstermek; bonding dolguların uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir.